Samochody elektryczne Volvo: Wspólnie chronimy to, co najważniejsze

Oferta samochodów elektrycznych i hybrydowych plug-in Volvo pozwala nam zachować komfort przemierzania świata, jednocześnie dbając o środowisko naturalne i przyszłość naszej planety. Wspólnie z samochodami elektrycznymi Volvo chronimy to, co najważniejsze – siebie. Ekologiczne jednostki napędowe, możliwość jazdy bez emisji spalin oraz wysoki komfort jazdy to nie wszystko, co mają nam do zaoferowania nowe modele Volvo z linii Recharge. Elektryczne samochody Volvo Reacharge z równą troską dbają o nasze bezpieczeństwo i wygodę tu i teraz. Przestronne wnętrza, systemy wspomagające kierowcę, dodatkowe funkcje – to wszystko sprawia, że podróżujemy wygodnie i bezpiecznie.

 

Volvo na prąd: Jak wybrać jednostkę napędową?

 

Należysz do rosnącej grupy kierowców, którzy chcieliby ograniczyć emisję spalin podczas codziennego przemieszczania się po mieście, ale nie do końca wiedzą, czy w naszych warunkach jest to możliwe? Poznaj wyjątkowe układy napędowe linii Recharge, w ramach których oferujemy Volvo na prąd i nie tylko. Warto bowiem pamiętać o tym, że także silnik hybrydowy plug-in pozwala nam na przemieszczanie się na określonych dystansach z zerową emisją spalin – wystarczy, że wybierzemy tryb elektryczny Pure, a do pracy możemy dojeżdżać korzystając wyłącznie z silnika elektrycznego.

Świadomi tego, że nie każdy i nie wszędzie ma dostęp do stacji ładowania ograniczamy ślad węglowy wprowadzając dwa nowoczesne układy napędowe typu recharge – samochody całkowicie elektryczne oraz samochody hybrydowe plug-in oferujące możliwość korzystania z trybu elektrycznego, dynamicznego (silnik spalinowy) i hybrydowego.

 

Nowe Volvo elektryczne: XC40 Recharge

 

XC40 Recharge to pierwszy całkowicie elektryczny SUV, który pojawił się na rynku w drugiej połowie 2020 roku, będąc nie tylko pierwszym całkowicie elektrycznym SUVem marki Volvo, ale w ogóle pierwszym takim samochodem w tej klasie. XC40 Recharge stanowi unikalne połącznie stylu SUVa z cichym napędem elektrycznym oraz pojemnym akumulatorem zapewniającym daleki zasięg. Pojazd jest praktyczny, wysokowydajny i komfortowy w użytkowaniu. Doskonale sprawdza się zarówno w codziennych sytuacjach, jak i na trasie – to Volvo na prąd zostało wyposażone w duży akumulator o pojemności 78 kWh, co pozwala pokonać dystans ponad 400 km po pełnym naładowaniu baterii. Samochód można ładować zarówno z sieci domowej (doskonałe rozwiązanie dla właścicieli domów jednorodzinnych oraz posiadaczy garaży z dostępem do sieci energetycznej) oraz na szybkiej stacji ładowania prądem stałym. Dodatkowo układ odzyskuje energię hamowania, dzięki czemu zasięg pojazdu jest jeszcze większy.

 

Dzięki dalekiemu zasięgowi oraz możliwości ładowania z sieci domowej XC40 Recharge doskonale sprawdzi się także w warunkach nierozwiniętej infrastruktury, w ramach której szybkie stacje ładowania dostępne są tylko w wybranych miejscach.

 

Volvo

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również