Czy samochody Volvo zasługują na miano marki premium?

Encyklopedia Zarządzania definiuje markę premium jako produkty wysokiej klasy, skoncentrowane przede wszystkim na wysokiej jakości. Chodzi tu o jakość wykonania, która odróżnia wyroby marki premium od innych produktów tego samego typu i uzasadnia ich stosunkowo wyższą cenę. Czy samochody Volvo są na tyle luksusowe, żeby zasługiwać na miano klasy premium?

Standardowa oferta szwedzkiej marki obejmuje zróżnicowane modele samochodów osobowych. W każdym autoryzowanym Salonie Volvo znajdziemy auta typu SUV/CROSSOVER, ESTATE/HATCHBACK, CROSS COUNRY czy wreszcie klasyczny SEDAN. Pod tym względem Volvo zdaje się niewiele różnić od konkurencji. Wystarczy jednak rzut okiem do wnętrza dowolnego samochodu marki Volvo, żeby zrozumieć, że ma się do czynienia z autami luksusowymi, a przynajmniej z samochodami klasy premium.

Samochody klasy premium – diabeł tkwi w szczegółach

Klasa premium to przede wszystkim wysoka jakość wykonania i dbałość o najdrobniejsze detale, jaką możemy zaobserwować we wnętrzu każdego Volvo. Przemyślana organizacja przestrzeni w połączeniu z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów oraz precyzją wykonania przekładają się tu na auta w każdym calu zasługujące na miano klasy premium. Wnętrza Volvo są przestronne i komfortowe, charakteryzują się tak samo wysokim komfortem podróżowania zarówno z przodu, jak i z tyłu samochodu. W odróżnieniu od wielu innych marek w Volvo pasażerowie siedzący z tyłu mogą liczyć na anatomicznie wyprofilowane siedzenia (dotyczy to oczywiście siedzeń skrajnych) z opcją ich podgrzewania oraz bardzo dużą przestrzeń na nogi, co gwarantuje najwyższy komfort jazdy. Obok elementów dostrzegalnych gołym okiem, w samochodach Volvo znajdziemy wiele innych komponentów, które przekładają się na markę premium. Są to intuicyjne technologie ułatwiające prowadzenie pojazdu, zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz ekologiczne jednostki napędowe o bardzo niskiej emisji spalin. Obsługa w salonie oraz ASO Volvo również zasługuje na określenie premium.

 

Klasa premium nawet z drugiej ręki

O wysokich standardach, także w zakresie obsługi klienta, świadczy program sprzedaży samochodów używanych Volvo Selekt. Klienci decydujący się na zakup samochodów używanych w salonie mogą liczyć na obsługę na najwyższym poziomie. Taki też reprezentują samochody, które zostały zakwalifikowane do programu. Marka znana z najwyższej jakości samochodów nowych dba o to, żeby oferowane w autoryzowanych i licencjonowanych salonach Volvo samochody używane były zupełnie jak nowe. Wysokie wymagania względem oferowanych pojazdów idą w parze z pakietem usług dodatkowych. Klient, który podejmie decyzję o zakupie używanego Volvo może liczyć na gwarancję lub ubezpieczenie kosztów naprawy (na okres nie krótszy niż 12 miesięcy), pakiet Assistance obejmujący swoim zakresem teren całej Unii Europejskiej, Szwecję, Liechtenstein i Norwegię oraz możliwość wymiany samochodu na inny. Sposób w jaki traktowani są klienci zainteresowani zakupem używanego Volvo stanowi najlepsze potwierdzenie tego, że samochody Volvo, jak i sama marka jest marką premium i na takie miano bezsprzecznie zasługuje.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również