SUV Volvo: Komfort, wygoda i bezpieczeństwo, teraz również w wariancie elektrycznym

Wciąż zastanawiasz się, czy prawidłowo posługujesz się określeniem SUV? A może wybrany przez Ciebie SUV Volvo nie jest SUVem? Aby raz na zawsze rozwiać wątpliwości kierowców, którzy nie do końca odnajdują się w przytoczonej terminologii przypominamy, że SUVem określa się pojazd łączący w sobie cechy samochodu osobowego i terenowego. Od klasycznego samochodu terenowego SUV różni się użytkowym charakterem, bardziej komfortowo zestrojonym zawieszeniem i o wiele bogatszym wyposażeniem. Jakie SUVy znajdziemy więc w ofercie Volvo?

 

  • SUV Volvo – modele Recharge

 

Z pewnością na naszą uwagę zasługują modele SUVów z linii Recharge, w ramach której marka oferuje nam aż trzy pojazdy wyposażone w jednostkę napędową typu plug-in hybrid, umożliwiającą podróżowanie z wykorzystaniem wyłącznie silnika elektrycznego (Tryb elektryczny PURE dedykowany do przemieszczania się po mieście). To XC90 Recharge, XC60 Recharge oraz XC40 Recharge.

 

  • SUV Volvo – modele Mild-Hybrid

 

W ramach oferty samochodów typu Mild-Hybrid możemy wybierać spośród tych samych modeli, ale wyposażonych w inne jednostki napędowe, co znajduje odzwierciedlenie w oznaczeniu pojazdów. SUVy Mild-Hybrid to odpowiednio XC90, XC60 oraz XC40. Samochody typu Mild-Hybrid nie oferują możliwości podróżowania wyłącznie z wykorzystaniem jednostki elektrycznej, ale i bez tej opcji zapewniają bardzo niskie spalanie, a co za tym idzie niewielką emisję spalin.

 

  • SUV Volvo – modele elektryczne

 

W tej kategorii do wyboru mamy obecnie tylko jeden pojazd, który jest zarazem pierwszym w pełni elektrycznym SUVem na rynku. Jest to Volvo XC40 Recharge wyposażone w silnik elektryczny oraz dużą baterię gwarantującą daleki zasięg – nawet ponad 400 km na jednym ładowaniu. Pojazd został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić jego ładowanie z domowej sieci elektrycznej oraz na stacjach szybkiego ładowania.

 

Volvo: Jaki SUV wybrać?

 

Decydując się na modele z serii XC90, XC60 i XC40 mamy pełną dowolność wyboru jednostki napędowej. Dwa pierwsze modele SUVów są dostępne w wariancie plug-in hybrid i mild-hybrid, ostatni także w wersji całkowicie elektrycznej. To oznacza, że nie musimy już dłużej wybierać między samochodem przyjaznym dla środowiska naturalnego, a wygodą przemieszczania się. Innowacyjne, ekologiczne, wysokowydajne jednostki napędowe Volvo gwarantują komfort jazdy, jednocześnie znacząco redukując emisję spalin lub całkowicie ją eliminując. Dodatkową zaletą SUVów Volvo jest wysoki komfort, jaki zapewnia przestronne i bogato wyposażone wnętrze. Nowe wersje wyposażenia, w tym Momentum zapewniają jeszcze więcej w standardzie, co przekłada się na jeszcze wyższy komfort podróży i jeszcze większą swobodę przemieszczania się.

 

SUVy Volvo to także pojazdy projektowane i wykonywane z myślą o rodzinach. Volvo XC90 jest oferowane w wariancie z 5 i 7 miejscami siedzącymi, dzięki czemu każdy może znaleźć dla siebie wygodną przestrzeń i podróżować z klasą nawet na duże dystanse.

Volvo

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również